• Váš košík je prázdny

Vyhľadávanie v blogu
Pomôžte zberateľovi v hľadaní...

Po približne 10 rokoch zbierania diel Karola Ondreičku musím skonštatovať, že získať nové diela je veľmi zložité... Nie je to otázkou ceny... Väčšina mnou hľadaných diel je zo začiatkov tvorby autora a boli vytlačené v minimálnom počte...

Čítajte viac
Serigrafia "PIJAN"

Ex libris od Mareka Ormandíka na moje meno vznikalo ako jediné technológiou serigrafie. Bol som veľmi zvedavý ako bude dielo vo finále vyzerať. So serigrafiou som nemal moc skúseností.

Čítajte viac
Záhada neexistujúceho Ex libris číslo 98!

Po vydaní súpisu Ex Libris Karola Ondreičku, oslovovalo pána Humplíka viacero zberateľov s prosbou, či by im nevymenil alebo nepredal Ex Libris od K. Ondreičku. Nastal problém. Milan Humplík nikdy toto Ex libris neobjednal a ani nedostal. 

Čítajte viac
LEO HAAS - 12 PŮVODNÍCH LITOGRAFIÍ

Tento výnimočný súbor som získal pred asi troma rokmi. Žiaľ, bol už bez predslovu. Inak ale obsahuje kompletne všetkých 12 pôvodných litografií. Jedná sa o mimoriadne emotívne dielo.

Čítajte viac
Zachránime poštové známky?

Známka v podobe ako ju poznáme oslávila 1. mája už 180 výročie. Podľa známich údajov vnikla vo Veľkej Británii roku 1840. Tento jednoduchý vynález priniesol masové využívanie poštovej služby vďaka výraznému zníženiu ceny poštovného.

Čítajte viac
Edice 33 – František Janás

Vskutku zaujímavá vydavateľská činnosť stojí za pánom Františkom Janásom. V rokoch 1979 až 2012 vydal množstvo krásnych tlačí, pri čom dbal na ich špičkovú grafickú výzdobu. Medzi grafikmi sa objavili aj Slovenský autori ako A. Brunovský a K. Ondreička.

Čítajte viac
Čím poraziť nudu spôsobenú COVID-19?

Pokiaľ ste na tom rovnako ako ja a počas trvania pandémie COVID-19 ste uviazli doma, nezaháľajte a skúste sa rozveseliť zaujímavým filmom, alebo knihou. Ja som siahol po oboch a samozrejme nie len po nich. Uvediem ale dva tipy

Čítajte viac
Ex libris ako pečiatka? A prečo nie.

Na knižnú značku sa nemusí používať iba vlepený list Ex libris. Ľahko si ich môžete značiť pečiatkou. Samozrejme, iba text s menom je troška fádny. Preto sa chcem podeliť o krásny výtvor od kamaráta - Tureckého umelca.

Čítajte viac